maanantai, joulukuu 31, 2007

Vuodelle 2008

Tuntuipa oudolta kirjoittaa tuo seuraava vuosiluku. Tänä vuonna tulevan vuoden otan vastaan hyvin hillityissä tunnelmissa.



Kun on kipeä, ei kauheasti juhlituta. Siippa jäi onneksi seurakseni kotiin ja seuraavaksi vuorossa Band of Brothersin tuijotusta. Ei liene huono uudenvuodenaatto tämäkään.

Onnellista uutta vuotta kaikille!

Tunnisteet:

7 Comments:

Blogger särmä said...

Hyvää uutta vuotta sinulle. Olen viimeinkin palannut tänne maalaisjoulun vietosta tänne sivistyksen pariin.

Minäkin vietän uutta vuotta kotona, kaikki kaverit on Rukalla tai Helsingissä. Töiden takia jumitan täällä Iitissä. Mulla on kauhean sosiaalinen olo, eikä yhtään huvittais jumittaa kotona. Miks mä sosiaalistun aina väärään aikaan.

Mut tässä sosialisointpuuskassa tuli sellainen ajatus mieleeni, että sopiskohan tapaaminen viikon kaks loppupuolella tai viikolla kolme? Tahtois päästä pitkästä aikaa juttusille:)

8:10 PM  
Blogger TeSa said...

Hyvää uutta vuotta sinulle.Vaihtuu se vuosi kotonakin.

10:09 PM  
Blogger iso gnu said...

Hyvää uutta vuotta!

12:06 AM  
Anonymous Sinikka said...

Hyvää alkanutta vuotta 2008!

10:46 AM  
Blogger Mielitty said...

Särmä, samoin sinulle! Laitan sulle viestiä FB:n kautta, mutta joo, tapaaminen käy mainiosti.

2:15 PM  
Blogger Miia-Rebekka said...

Menestyksekästä vuotta 2008!

Sulla näyttäis olevan puikoilla sama huivi jonka aioin neuloa siskolle joululahjaksi, mutta jäikin sitten väliin.

11:50 AM  
Blogger Mielitty said...

Ei se ole huivi, se on hameen helma.:)

6:40 PM  

Lähetä kommentti

<< Home